Меси се разигра и изкачи Барса в топ 3

Меси се разигра и изкачи Барса в топ 3 Снимка: Getty Images

С два гола на Лионел Меси Барселона победи Атлетик Билбао с 3:2 като гост в отложен мач от втория кръг на Ла Лига.

С дошлия трудно успех каталунците продължиха добрата си серия в първенството и се изкачиха в топ 3 на класирането.

Иняки Уилямс откри за домакините още в началото, но до края на полувремето Барса осъществи пълен обрат.

Първо Педри изравни, а в последните минути на частта асистира на Меси, който вкара за 2:1.

Аржентинската суперзвезда се разигра още повече през втората част и първо негов гол беше отменен заради тънка засада, после той успя да покачи на 3:1, а на два пъти и гредите го спряха.

В добавеното време Икер Муниаин намали на 2:3, но времето не стигна на Атлетик да потърси поне точката.

Така Барса вече е на трето място в таблицата с 31 т., на 5 зад втория Реал Мадрид и на 7 зад първенеца Атлетико Мадрид.

"Дюшекчиите" обаче имат и два мача по-малко.