Милан излезе начело с класика във Венеция

Ибрахимович бележи първия гол във вратата на Венеция Снимка: Getty Images
Ибрахимович бележи първия гол във вратата на Венеция

Милан излезе поне временно на върха в класирането в Серия "А" след убедително 3:0 в гостуването на новака Венеция.

Успехът изстреля отбора на Стефано Пиоли на първото място с 48 т., две над втория Интер.

Градският съперник на "росонерите" обаче е с два мача по-малко, които все още му дават предимство в борбата за титлата.

Иначе срещу Венеция Милан не срещна особени проблеми и още в 3-тата минута Златан Ибрахимович откри почти от голлинията, след като беше изведен на празна врата от Рафаел Леао.

Малко след почивката Леао записа още една асистенция, а Тео Ернандес от малък ъгъл покачи на 2:0.

Не след дълго Милан получи дузпа, а Венеция остана с човек по-малко, след като Свобода спря един удар с ръка пред голлинията.

Защитникът веднага беше изгонен, а от бялата точка Ернандес отбеляза втория си гол.