Наказателната акция на Сити продължи и срещу Тотнъм

Страхотната серия на Манчестър Сити във Висшата лига продължи с класика - 3:0 у дома срещу Тотнъм на Жозе Моуриньо.

Така Сити се откъсна на осем точки пред градския си съперник Манчестър Юнайтед. Двата тима са с равен брой точки, а в неделя "дяволите" гостуват на Уест Бромич.

Първият гол падна в 21-вата минута. Хьойберг фаулира Жезус в наказателното поле - дузпа за домакините. Родри се нагърби с изпълнението и не стреля много добре дузпата, но достатъчно силно, за да преодолее Лорис.

В 50-ата Сити удвои аванса си след добър рейд на Стърлинг в наказателното поле, след който крилото пусна към Гюндоган. Германецът стреля от 10 метра, а Лорис не успя да се намеси добре. Това бе десети гол за Гюндоган в последните му 12 мача в Премиър лийг.

В 66-ата минута Гюнгодан сложи точка на спора с втория си гол днес. Той дойде след асистенция на Едерсон, който изрита топката силно напред. Гюндоган остана сам срещу Санчес, който загуби равновесие, след което германецът стреля в десния ъгъл за крайното 3:0.