Обрат, продължения, червен картон и триумф за Реал в дербито на Мадрид

Обрат, продължения, червен картон и триумф за Реал в дербито на Мадрид Снимка: Getty Images

Реал Мадрид спечели с 3:1 след продължения дербито за Купата на краля срещу Атлетико Мадрид.

"Белите" направиха пълен обрат на своя "Сантяго Бернабеу" в напечен мач, в който вложиха много усилия и дълго време изоставаха в резултата.

Редовното време завърши 1:1, след като резервата Родриго донесе равенството на домакините с късен гол, а в продълженията Карим Бензема и Винисиус донесоха класирането на полуфинал.

Реал започна по-добре мача и наложи натиск, но Атлетико откри при първата си сериозна атака.

В 19-ата минута Нахуел Молина получи зад защитата и веднага отклони към Алваро Мората, който вкара на празна врата за 1:0.

Оттам нататък гостите заиграха в любимия си стил и самоотвержено пазеха резултата. Реал изпусна страхотен шанс след половин час игра, когато Едер Милитао не намери празната врата, но като цяло трудно създаваше положения.

В 57-ата минута Ян Облак едвам успя да спаси удар на Бензема и изглеждаше, че пред вратата му става все по-горещо.

Атлетико обаче успя да организира няколко контраатаки и една от тях доведе до пряк свободен удар, от който Антоан Гризман отправи топовен удар. Тибо Куроа акробатично спаси.

В 79-ата минута резервата Родриго успя да изравни резултата след страхотен дрибъл между няколко играчи и удар с външен фалц в близкия ъгъл на Облак.

Именно ефектното индивидуално изпълнение на бразилеца вкара мача в продължения, макар че "дюшекчиите" създадоха две ситуации преди края на редовното време.

В 84-тата минута Гризман пропусна от чиста позиция, но в ситуацията имаше и засада, а после Куртоа спаси удар на Мемфис Депай.

10 минути след началото на продълженията Стефан Савич получи втори жълт картон и остави Атлетико с човек по-малко, а Реал продължаваше да атакува.

Така се стигна до 104-тата минута, когато Асенсио центрира по земя отдясно, Винисиус се размина с топката, но тя стигна до Бензема и той нямаше как да пропусне - 2:1.

В самия край Винисиус премина като на парад покрай защитниците в червено и бяло и безпроблемно завърши за 3:1.

Лошата новина за победителите в края беше контузията на един от героите на вечерта Родриго, който трябваше да напусне принудително.