Обрати оставиха Арсенал и Сити на точка зад Ливърпул

Обрати оставиха Арсенал и Сити на точка зад Ливърпул Снимка: Getty Images

Манчестър Сити и Арсенал реализираха обрати в мачовете си от седмия кръг на Висшата лига, които им позволиха да се доближат отново на точка от лидера в класирането Ливърпул.

"Артилеристите" победиха Саутхемптън с 3:1, а всички голове паднаха през втората част.

Камерън Арчър откри за Саутхемптън в 55-ата минута, след като загубена топка от Рахийм Стърлинг даде възможност за контрадействия.

Само три минути по-късно обаче Кай Хаверц изравни след отнета от Букайо Сака топка.

Пълният обрат стана факт десетина минути по-късно, когато Сака центрира и резервата в този мач Габриел Мартинели направи 2:1.

В края се разписа и самият Сака.

На "Етихад" Сити надделя с 3:2 над Фулъм в неочаквано труден двубой, в който Ерлинг Холанд не успя да се разпише, а в неочакван герой се превърна Матео Ковачич.

Андреас Перейра изведе гостите напред, но малко по-късно Ковачич изравни след рикошет.

В началото на втората част Ковачич заби втори гол и Сити започна далеч по-добре да контролира мача.

В 82-рата минута резервата Джереми Доку покачи на 3:1 и това даде спокойствие на шампионите.

Фулъм стигна до втори гол, дело на Мунис, но не се възползва от положенията си, за да направи нещо повече.

В таблицата Ливърпул е лидер с 18 т., а Сити и Арсенал имат по 17.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.