Огромен срам за Милан на "Сан Сиро", Юве също загуби у дома

Италианския шампион Милан допусна срамна загуба с 2:5 у дома от Сасуоло и защитата на титлата вече изглежда мираж за "росонерите".

Тимът на Стефано Пиоли няма победа вече в четири поредни шампионатни срещи и се смъкна на четвърто място в таблицата на 12 точки и мач повече от лидера Наполи, който тази вечер приема Рома в дербито на кръга.

Сасуоло поведе с два бързи гола в средата на първата част чрез Грегори Дефрел и Давиде Фратези, като и за двата асистира италианският национал Доменико Берарди.

Оливие Жиру върна едно попадение за Милан в 24-тата минута, но до почивката Доменико Берарди реализира трети гол за Сасуоло.

В самото начало на втората част Лориен направи 4:1 от дузпа, а резервата Матеус Енрике дооформи резила за Милан с пети гол за Сасуоло в 79-ата минута.

Резервата Дивок Ориги вкара второ попадение за домакините две минути по-късно за крайното 2:5.

Победата бе първа за Сасуоло през новата година.

Неприятности имаше и Ювентус, който отстъпи с 0:2 на Монца на своя стадион.

Както е известно, на "бианконерите" им бяха отнети 15 точки след разследването на прокуратурата, което се води срещу клуба. В бъдеще се очакват още сътресения за Юве, за който нещата не вървят и на терена.