Освирквания за Мбапе, но нападателят вкара и даде асистенция

Килиан Мбапе бе освиркван от феновете на Пари Сен Жермен преди шампионатния мач със Страсбург в Лига 1, но младият нападател се отчете с гол и асистенция при успеха с 4:2 на парижани на "Парк де Пренс".

Привържениците на френския гранд не са доволни от факта, че националът не желае да преподпише договора си и след малко повече от десет месеца става свободен агент.

През първата част домакините тотално доминираха и отбелязаха три гола чрез Мауро Икарди, Килиан Мбапе и Юлиан Дракслер. През второто полувреме обаче парижани се отпуснаха и дадоха възможност на съперника да вкара две попадения чрез Кевин Гамейро и Людовик Ажорк. Все пак в края ПСЖ подпечата успеха си чрез Пабло Сарабия в 85-ата минута след подаване на Мбапе, но това стана чак след като гостите останаха в намален състав, тъй като Александър Джику получи червен картон в 81-вата минута.

Преди началото на двубоя домакините представиха новите си попълнения Лионел Меси, Джанлуиджи Донарума, Серхио Рамос, Ашраф Хакими и Жоржиньо Вайналдум. Само последните двама от тях обаче бяха сред титулярите.