Отборът на Вальо Антов е последният участник в Серия "А" след седемголово шоу

Отборът на Вальо Антов е последният участник в Серия "А" след седемголово шоу Снимка: Getty Images

Историческо постижение за Монца! Отборът на Валентин Антов спечели плейофа за влизане в елита след зрелищно 4:3 след продължения срещу Пиза в реванша и с общ резултат 6:4 от двата мача се превърна в последния участник в Серия "А" за сезон 2022/23.

Антов, който изигра само седем мача в Серия "Б" като отдаден под наем от ЦСКА, отново остана неизползвана резерва.

Първият двубой между двата тима бе приключил с победа с 2:1 за Монца, но след само 20 минути в реванша резултатът бе изравнен. Пиза поведе с 2:0 до деветата минута, преди Монца да изравни, след което всичко започна от начало.

Гостите поведоха в 79-ата с гол на датчанина Кристиан Гюткяер, но в последната минута от редовното време Джузепе Мастину вкара за 3:2 за Пиза и вкара мача в продължения.

В него Монца взе своето и с нови два гола обърна до 4:3 в своя полза, въпреки че игра цяло второ продължение с човек по-малко.

Така Монца ще играе в Серия "А" за първи път в 110-годишната си история. Клубът е собственост на бившия бос на Милан Силвио Берлускони. Монца държи рекорда за най-голям брой сезони във второто ниво на италианския футбол, без да е участвал в елита - 40.

Другите два нови отбора в елита на Италия са Лече и Кремонензе, като в изминалия сезон от Серия "А" изпаднаха Каляри, Дженоа и Венеция.