Пирло спаси кожата с победа над Наполи, но Интер остава далеч напред

Пирло спаси кожата с победа над Наполи, но Интер остава далеч напред Снимка: Getty Images

Ювентус постигна много важна победа с 2:1 над Наполи у дома в отложен мач от третия кръг на калчото.

Така Юве се наложи над пряк съперник за зона "Шампионска лига", а спряганият за уволнение Андреа Пирло поне засега може да си отдъхне.

"Старата госпожа" излезе на трето място в класирането, с точка пред Аталанта и с три пред неаполитанците.

Кристиано Роналдо откри резултата след асистенция на Федерико Киеза, а след почивката Пауло Дибала удвои за домакините. Така Дибала се завърна с попадение в първия си мач от 10 януари насам.

Лоренцо Инсиние намали от дузпа в последната минута, но Наполи нямаше време за повече.

Въпреки успеха, Юве не се доближи до върха в класирането, тъй като по същото време лидерът Интер се наложи над Сасуоло, също с 2:1.

Звездите в атаката Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес вкараха головете за "нерадзурите", които водят убедително с 11 т. пред втория Милан и с 12 пред "бианконерите".