Пропуск на празна врата в 90-ата минута спря Ливърпул (видео)

Пропуск на празна врата в 90-ата минута спря Ливърпул (видео) Снимка: Getty Images

Ливърпул пропусна да вземе предимство срещу Арсенал в първия сблъсък от полуфиналите за Купата на лигата и стигна само до 0:0 на "Анфийлд".

Домакините така и не успяха да материализират превъзходството си и натискът им не донесе гол във вратата на "артилеристите". Арсенал пък игра с човек по-малко още от 24-тата минута и сътвори геройство, успявайки да удържи нулевото равенство преди реванша на свой терен.

Гранит Джака направи поредната си глупост и остави своите в намален състав, след като вдигна високо крака си и изрита в гърдите откъсващия се Диого Жота.

Ливърпул обаче не впечатли в атака и не успяваше да отправи дори един точен удар към Рамсдейл. Отсъствието на Мохамед Салах и Садио Мане определено се отрази на "червените".

Всъщност първия точен удар в мача беше отправен към Алисон, който направи важно спасяване при изстрел на Букайо Сака в 72-рата минута.

В края натискът на Ливърпул се засили, но в 90-ата минута Такуми Минамино пропусна да донесе победата с добавка на празна врата.

Японецът прати топката високо над гредата.

В добавеното време пък гостите трябваше да чистят пред голлинията.