Реал бе близо до загубата срещу 10 от Атлетико

Реал Мадрид и Атлетико Мадрид не излъчиха победител, завършвайки 1:1 в градското дерби на "Сантяго Бернабеу" от 23-тия кръг на Ла Лига. Домакините първи допуснаха срещу останалия с 10 човека Атлети, но се добраха до равенството пет минути преди края на редовното време.

Точката обаче е малка утеха за Реал, който може да изостане на 10 от Барселона, ако каталунците вземат двубоя си с Алмерия в неделя като гост.

В мача бяха показани шест жълти и един червен картон, а ключов бе моментът в 64-тата минута, когато гостите от Атлетико останаха с човек по-малко. Ситуацията бе доста пресилена, а Анхел Кореа пое към съблекалнята след удар с лакът в гърдите на Антонио Рюдигер, който веднага се хвърли на земята. Вероятно ситуацията беше само за жълт картон, но реферът Хесус Хил Мансано бе безкомпромисен.

Въпреки численото неравенство в 78-ата минута гостите нанесехо своя удар. Антоан Гризман центрира перфектно от пряк свободен удар и влезлият като резерва през първото полувреме Хосе Хименес се извиси и вкара с глава за тима си.

От Реал реагираха като ужилени на попадението. Последователно резервите Чуамени и Камавинга тестваха с удари Облак, но вратарят на Атлети успя да избие. От последвалия корнер обаче Лука Модрич центрира и влезлият като резерва 18-годишен юноша на Реал Алваро Родригес вкара с глава за крайното 1:1.