Реал е аут! Атлетико взе големия си реванш в продълженията

Реал е аут! Атлетико взе големия си реванш в продълженията Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид отстрани Реал Мадрид от Купата на краля в осминафиналната фаза с драматично 4:2 след продължения.

На своя "Сивитас Метрополитано" играчите на Диего Симеоне взеха голям реванш за отпадането от Суперкупата на Испания преди няколко дни в миналото мадридско дерби.

Тогава отново се стигна до продължения, в които Реал спечели с 5:3. Този път двата тима отново сътвориха голям спектакъл, но в допълнителните 30 минути голове на Антоан Гризман и Родриго Рикелме донесоха победата на домакините.

Макар че Реал беше по-активният отбор в началото, Атлетико поведе в 39-ата минута.

Един пас зад защитата беше отигран лошо от Рюдигер, който в опита си да изчисти с глава поднесе топката на Самуел Лино и бразилецът я отклони във вратата.

Точно преди края на полувремето Ян Облак направи нетипичен гаф и подари изравнителен гол на Реал. Вратарят излезе да боксира едно центриране от фал на Модрич, но отклони топката към собствената си врата, за да си отбележи автогол.

След почивката беше ред на "кралете" да направят голям гаф.

В 57-ата минута Камавинга отби една топка към вратата си, Андрий Лунин пък я отклони в крака на Рюдигер и Алваро Мората на празна врата нямаше как да сгреши за 2:1.

В 80-ата минута Маркос Йоренте пропусна страхотен шанс да вкара трети гол за Атлетико и секунди по-късно тимът му беше наказан.

Белингам центрира отляво и тъкмо влезлият Хоселу с глава възстанови равенството.

Този гол вкара мача в продължения и в тях Атлетико още веднъж поведе.

В стотната минута Винисиус загуби една топка, Антоан Гризман го преодоля по десния фланг и от много малък ъгъл разстреля Лунин за 3:2.

В 119-ата минута всичко беше решено с контраатака, при която Мемфис изведе Рикелме и той веднага порази вратата за 4:2.