Реал си върна първото място с победа в мадридското дерби

Реал си върна първото място с победа в мадридското дерби Снимка: Getty Images

Реал Мадрид продължава да се движи перфектно през новия сезон и взе с 2:1 мадридското дерби срещу местния съперник Атлетико.

Така тимът на Карло Анчелоти си върна първото място в класирането и отново излезе на 2 т. пред Барселона.

Макар че Атлетико започна амбицирано мача, Реал нанесе удара си още през първото полувреме, като показа убийствена ефективност.

Родриго изведе "белите" напред в 18-ата минута, засичайки пас на Чуамени.

В 36-ата минута Модрич изведе Винисиус отляво след двойно подаване, бразилецът напредна и стреля в гредата, а Феде Валверде притича и направи добавка на празната врата за 2:0.

Така Валверде се разписа в трети пореден мач.

Атлетико предизвика няколко намеси на Тибо Куртоа преди почивката, но през втората част доста по-трудно създаваше положения.

Все пак в 83-тата минута домакините се върнаха в мача с щастлив гол на резервата Марио Ермосо, който вкара с рамо след един ъглов удар.

После обаче Ермосо си изкара два жълти картона за две минути. Вторият от тях не беше особено заслужен и до него се стигна след голямо преиграване от страна на Себайос.

Атлетико нямаше сили да предложи нещо повече и Реал продължи безупречния си старт на сезона, като отчете девета поредна победа във всички турнири.

В класирането "кралете" са начело с 18 т. пред Барса с 16 и Бетис с 15.