Резервата Роналдо спаси Португалия и погна гол №1000

Резервата Роналдо спаси Португалия и погна гол №1000 Снимка: Getty Images

39-годишният Кристиано Роналдо за пореден път се превърна в герой за Португалия, след като донесе победата на "мореплавателите" с 2:1 над Шотландия в мач от Лигата на нациите.

Това бе гол №901 за най-великия голмайстор в историята, който започна мача на пейката, но се появи като резерва на почивката.

Аутсайдерите от Шотландия поведоха за изненада на феновете на "Луж" в Лисабон чрез Скот Мактоминей още в седмата минута. След почивката домакините обърнаха.

Бруно Фернандеш отпразнува 30-ия си рожден ден с попадение в 54-тата минута, а в самия край със 132-рия си гол с националната фланелка Роналдо донесе пълния обрат.

Победата изкачи "мореплавателите" на върха в Група 1 на Лига А с шест точки от два мача. Хърватия и Полша имат по три, а Шотландия е на последното място с нула.