Резервите на Ливърпул с класика, разгром с 6 гола за Сити

Резервите на Ливърпул с класика, разгром с 6 гола за Сити Снимка: Getty Images

Ливърпул и Манчестър Сити безпроблемно се класираха за осминафиналите на турнира за Купата на лигата след убедителни победи.

Шампионите записаха гръмко 6:1 у дома над третодивизионния Уикъмб, докато по същото време "мърсисайдци" победиха елитния Норич с 3:0 като гости.

Пеп Гуардиола заложи на изненадващо силен титулярен състав, предвид скромния съперник, и започна с Рияд Марез, Кевин де Бройне, Фил Фодън, Рахийм Стърлинг и Феран Торес сред стартовите 11.

Защитата обаче се състоеше изцяло от 18-годишни дебютанти, а срещу тях с екипа на Уикъмб играеше култовият 39-годишен ветеран Адебайо Акинфенва.

Гостите изненадващо поведоха след двайсетина минути игра, но още до почивката резултатът вече беше 3:1 с голове на Де Бройне, Марез и Фодън.

През втората част паднаха още 3 попадения в последните 20 минути и техни автори бяха Торес, още веднъж Марез и резервата Коул Палмър.

Ливърпул излезе в тотално експериментален състав, но отново надви Норич с 3:0, както направи и в първия кръг на Премиър лийг с титулярите си.

Дивок Ориги и Такуми Минамино сформираха ефективно партньорство в атаката и още в 4-тата минута белгиецът асистира, а японецът откри резултата.

В края на полувремето Норич получи дузпа и можеше да се върне в мача, но Келъхър на вратата на Ливърпул спаси удара на Христос Цолис.

Малко след почивката Ориги се разписа за 2:0 и мачът беше решен, а 10 минути преди края Минамино отбеляза втория си гол за крайното 3:0.