Рома и Моуриньо избухнаха с впечатляващ успех

Рома и Моуриньо избухнаха с впечатляващ успех Снимка: Getty Images

Рома отнесе Аталанта с 4:1 като гост в един от най-интересните мачове от кръга в Серия "А".

"Вълците" избухнаха с изразителен успех, който отдалечи днешния им съперник от върха и в същото време изкачи тима на Жозе Моуриньо на петото място в таблицата.

Още в първата минута Тами Ейбрахам откри резултата, а после вратарят Руи Патрисио на няколко пъти попречи на Аталанта да изравни.

В 27-ата минута Николо Дзаниоло откри головата си сметка за сезона в калчото и завърши контраатака за 2:0.

Домакините върнаха интригата в продължението на първото полувреме, когато Луис Муриел вкара след рикошет в Кристанте.

Попадението беше записано като автогол на халфа.

В 68-ата минута дойде ключовият момент, защото Аталанта изравни чрез Хосе Луис Паломино, но ВАР прегледа гола и го отмени заради засада.

Три минути по-късно Крис Смолинг засече центриране на Верету и Рома поведе с 3:1.

Остана време и за още един гол на Ейбрахам, за да набъбне резултатът до 4:1.

Рома заема петото място с 31 т., докато Аталанта е на трета позиция с 37 и изостава с 6 от лидера Интер.