Рома попари Милан след сензационни последни минути

Рома попари Милан след сензационни последни минути Снимка: Getty Images

Милан се провали в края и изпусна спечелен мач в дербито срещу Рома от 17-ия кръг на Серия "А".

"Росонерите" водеха с 2:0 до 87-ата минута, но се разминаха с победата, след като рухнаха при финалния щурм на гостите.

Шампионите си осигуриха добра преднина с голове на Пиер Калулу с глава след корнер и на резервата Побега в 77-ата минута.

Рома се върна в двубоя три минути преди края с попадение на Ибанес след ъглов удар, а в 94-тата минута Тами Ейбрахам донесе точката на своите.

По-рано днес лидерът в класирането Наполи се справи безпроблемно със Сампдория и спечели с 2:0 като гост.

Така неаполитанците се върнаха към победите след поражението с 0:1 срещу Интер в предния кръг и имат 7 т. преднина пред втория Милан.

Наполи води с 44 пункта пред Ювентус и Милан с по 37.

Рома е на шестата позиция с 31 т., колкото има и петият Лацио.