Роналдо вкара два, но това не стигна на Юве срещу Рома

Жордан Верету вкара двата гола за "вълците". Снимка: Getty Images
Жордан Верету вкара двата гола за "вълците".

Рома на два пъти повеждаше и игра половин час с човек повече, но не успя да пречупи шампиона Ювентус и двата отбора завършиха 2:2 на "Олимпико" в Рим.

В 12-ата минута Хенрик Мхитарян финтира Леонардо Бонучи и излезе сам срещу Войчех Шчесни, който обаче спаси удара му.

В 31-вата минута съдията посочи бялата точка за игра с високо вдигната ръка на Адриен Рабио при удар на Верету. Именно французина се зае с изпълнението на дузпата и неговият шут се оказа прекалено силен за Шчесни, който успя само да докосне топката, преди тя да се оплете в мрежата му.

В 44-ата минута "бианконерите" също получиха дузпа, и то отново за явна игра с ръка, след като Лоренцо Пелегрини по този начин спря дрибъла на Роналдо. Така португалецът реализира наказателния удар, с което изравни резултата, но не задълго. Само две минути по-късно домакините организираха скоростна контраатака, при която имаха числено превъзходство. Мхитарян намери откъсналия се Верету, който прати топката покрай Шчесни за втория си гол в мача.

В 62-рата минута положението за Юве се стъжни още повече, след като Адриен Рабио получи втори жълт картон за остро влизане в краката на Мхитарян. В 69-ата обаче Роналдо за втори път в мача изравни за своя тим. Тогава той се извиси и засече центриране на Данило.

До края на двубоя нов гол не падна и двата тима поделиха точките.