С дузпа на Салах Ливърпул оглави класирането във Висшата лига

С дузпа на Салах Ливърпул оглави класирането във Висшата лига Снимка: Getty Images

Ливърпул е новият лидер във Висшата лига. "Червените" оглави класирането след победа с 2:1 над последния Уулвърхемптън като гост.

Тимът на Арне Слор събра 15 точки, с една повече от Ман Сити и Арсенал и с две пред Челси.

По-рано през деня "гражданите" взеха само точка от визитата си на Нюкасъл след равенство 1:1, докато тимът на Микел Артета стигна до драматичен успех с 4:2 над Брайтън, дошъл след два гола в добавеното време.

Ибрахима Конате откри резултата за Ливърпул в добавеното време на първата част, засичайки центриране на Диого Жота.

Раян Аит-Нури изравни десетина минути след почивката, но малко по-късно Мохамед Салах осигури трите точки за "червените" след попадение от дузпа.

Загубата е пета за Уулвс от началото на сезона. "Вълците" остават на последното място със само една спечелена точка от шест мача.