Салах отново се развилня, Ливърпул не прости на градския съперник

Салах отново се развилня, Ливърпул не прости на градския съперник Снимка: Getty Images

С два гола на Мохамед Салах Ливърпул отнесе с 4:1 Евертън на "Гудисън Парк" в доста неравностоен градски сблъсък от междинния кръг на Висшата лига.

"Червените" не простиха на намиращия се в тежка криза местен съперник и увеличиха още повече напрежението върху мениджъра Рафа Бенитес, който нищо чудно да се раздели с поста си в близките дни.

Още до 19-ата минута Ливърпул дръпна с два гола, като първо се разписа Джордан Хендерсън, а после Мохамед Салах направи една от мълниеносните си акции от десния фланг и завърши в далечния ъгъл за 2:0.

Евертън обаче показа желание за борба и се върна в мача чрез Демарай Грей в 38-ата минута.

През втората част последваха напрегнати моменти за Ливърпул, но всичко приключи в 64-тата минута, когато капитанът на домакините Шеймъс Колман направи фатална грешка.

Салах му открадна топката и още веднъж демонстрира зашеметяващата си скорост, за да прекара топката покрай Пикфорд за 3:1.

До края се разписа и Диого Жота след топовен удар в близкия ъгъл с левия крак.

Другите претенденти за титлата Челси и Манчестър Сити също взеха по три точки, макар и по-трудно.

Лондончани победиха Уотфорд с 2:1 като гости с голове на Мейсън Маунт и Хаким Зиеш.

Двубоят беше прекъснат за над половин час заради фен на домакините, който получи сърдечен арест, но за щастие беше спасен.

Сити спечели с 2:1 като гост на Астън Вила, а головете вкараха Рубен Диаш и Бернардо Силва още през първата част.

В класирането Челси продължава да е водач с 33 точки пред Сити с 32 и Ливърпул с 31.