Сензация от Англия: Пеп Гуардиола е на изхода на "Етихад"

Ще си тръгне ли Пеп? Снимка: Getty Images
Ще си тръгне ли Пеп?

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола обмисля да напусне клуба. Испанецът е във ваканция и според платформата The Athletic ще използва почивката, за да реши дали да продължи да води "гражданите".

Твърди се, че в съблекалнята на отбора от звезди има сериозни търкания, а някои от водещите играчи са загубили доверие в методите на Пеп.

Собствениците на Сити нямат никакво намерение да уволняват Гуардиола. Напротив. Готови са да му предоставят поредния солиден бюджет за заздравяването на отбора. Но решението за раздяла може да дойде от спечелилия всичко в кариерата си треньор.

Според публикацията, няколко пъти през сезона, особено в месеците след рестарта, звезди на Сити са негодували срещу подхода и методите на наставника си. Особено ярко това се е проявило в дните преди мача срещу Лион в Шампионската лига, загубен с 1:3 и с цена на отпадане от турнира в събота.

Източник, близък до тима, информира The Athletic за скандал на тренировка в Лисабон, където е надпреварата. Играчи са повишили тон, след като Пеп два пъти за два дни е сменил постройката, която е подготвял за мача.

Твърди се, че той е искал да изпробва схемата с петима в отбрана за мача с Байерн, който очакваше Сити на полуфинал при победа над Лион. А в часовете преди сблъсъка с французите, изненадващо я е вкарал в действие за този двубой.

Недоволство е имало и от липсата на реакция по време на мача, след като при негативен резултат, Пеп направи само една от пет възможни смени чак до 85-ата минута.

Звездите са бесни и от отношението към Давид Силва, който се разделя с клуба като легенда. Вместо да получи последен шанс да поведе отбора на терена в труден момент, лидерът бе пуснат за секунди в края, когато "колата се беше обърнала" с два гола аванс на противника.