Сити е само на една победа от титлата

Сити е само на една победа от титлата Снимка: Getty Images

Манчестър Сити е само на една победа от това да си осигури и математически титлата във Висшата лига, след като постигна победа с 2:0 като гост на Кристъл Палас в първия мач от 34-тия кръг.

И двете попадения за "гражданите" паднаха през второто полувреме. Серхио Агуеро откри резултата в 57-ата минута с истинска бомба под гредата, разстрелвайки Гуаита.

Секунди по-късно Феран Торес оформи крайното 2:0.

Така тимът на Пеп Гуардиола има вече актив от 80 точки и е на 13 пред втория Манчестър Юнайтед. При победа в следващия в домакинството си на Челси "гражданите" ще бъдат обявени за шампиони и официално.

Сити може да стане шампион и още в неделя, ако Юнайтед загуби домакинството си на Ливърпул.