Сити влезе в топ 4, Тотнъм се издъни

Сити влезе в топ 4, Тотнъм се издъни Снимка: Getty Images

Манчестър Сити взе важна победа с 1:0 над Брайтън във Висшата лига, която върна тима в топ 4 на класирането.

Фил Фодън отбеляза победния гол в края на първата част, а в края на срещата Рахийм Стърлинг пропусна дузпа.

Проблемите в атака на Пеп Гуардиола продължиха и в този мач и за 16 изиграни срещи тимът има 25 гола - най-малко сред всички отбори от челните 9 в таблицата.

Въпреки това, Сити се изкачи на трето място, на 4 т. зад водача Манчестър Юнайтед и на една зад Ливърпул. "Гражданите" все още имат и мач по-малко от преките си конкуренти.

Малко по-късно Тотнъм разочарова и стигна само до 1:1 в домакинството си на Фулъм.

Отложеният мач беше насрочен за сряда само два дни преди началото му, което предизвика недоволството и на двата щаба.

Хари Кейн откри резултата в средата на първата част след асистенция на Регилон, но в 74-ата минута Иван Кавалейро изравни, също с глава.

Така Спърс имат само една победа в последните си 6 мача от Висшата лига са шести с 30 т., на 6 от първата позиция.