Суперсерията на Сити продължи с нова победа и суха мрежа

Суперсерията на Сити продължи с нова победа и суха мрежа Снимка: Getty Images

Суперсерията на Манчестър Сити продължава и тимът записа 13-а поредна победа във всички турнири - 2:0 в гостуването на Бърнли.

"Гражданите" изиграха пореден мач, в който имаха тотална доминация на терена и спечелиха без да допуснат гол.

Габриел Жезус откри още в третата минута с глава отблизо, а Рахийм Стърлинг удвои на празна врата към края на първото полувреме.

Сити няма загуба във Висшата лига от ноември, когато отстъпи с 0:2 на Тотнъм, а вече шест поредни кръга от първенството успява да опази суха мрежа.

В класирането отборът на Пеп Гуардиола отново е едноличен лидер с 47 т., като води с 3 на Манчестър Юнайтед и има мач по-малко.

Тази вечер Лестър също постигна победа - 2:0 в гостуването на Фулъм с голове на Келеши Ихеаначо и Джеймс Джъстин.

Така "лисиците" поне временно изпревариха Ливърпул в класирането и са на трето място с 42 т.