Украйна хвърли бомбата срещу Испания, голово шоу спря Бундестима

Украйна хвърли бомбата срещу Испания, голово шоу спря Бундестима Снимка: Getty Images

Украйна хвърли бомбата на вечерта в Лигата на нациите и удари Испания с 1:0 у дома в група 4 от Лига А на турнира.

Резервата Виктор Циганков отбеляза единствения гол в 76-ата минута, който беше с историческа стойност - това е първа победа за Украйна срещу Испания в историята на двата национални тима.

В Киев домакините успяха да сложат край и на серията от 14 мача без поражение, в която се намираха испанците.

В другия мач от групата Германия и Швейцария направиха атрактивно 3:3 в Кьолн.

Швейцарците показаха страхотна ефективност и поведоха с 2:0 с попадения на Марио Гавранович и Ремо Фройлер.

Не след дълго Тимо Вернер върна домакините в мача, а след почивката Кай Хаверц изравни за 2:2.

Гавранович вкара втория си гол и още веднъж изведе Швейцария напред, а Серж Гнабри с пета донесе точката на Германия.

Така в класирането Бундестимът е втори с 6 т., колкото вече има и Украйна. Испания остава начело със 7 т., а Швейцария е последна с 2.