Унижение за Манчестър Юнайтед на старта в Премиършип

Унижение за Манчестър Юнайтед на старта в Премиършип Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед получи по-дълга почивка във Висшата лига, пропускайки първия уикенд на шампионата заради участието си в заключителната фаза на Лига Европа.

Но явно възпитаниците на Оле Гунар Солскяер не са успели да поемат глътка въздух по време на кратката пауза между рекордно дългата минала кампания и новата и отстъпиха с 1:3 на Кристъл Палас у дома на старта за "червените дяволи" в Премиършип.

Юнайтед владееше топката в огромни периоди от време, създаде и доста положения, но не успя да стигне дори до точка срещу "орлите" от Лондон. Основният проблем за тима бе представянето в защита, което доведе до негативния резултат.

Още в 7-ата минута гостите поведоха. Шлуп напредна отляво и с ниско центриране намери отлично Таунзенд, който се оказа непокрит и прати топката в мрежата за 0:1.

Секунди преди почивката Палас можеше да отбележи втори гол. Заха напредна в половината на съперника, но не успя да преодолее защитата.

Това обаче се случи в 74-тата минута, когато Заха се разписа от дузпа за 0:2.

Новото попълнение Дони ван де Бек даде надежда на "дяволите" с гол в 80-ата минута, но пет по-късно с второто си попадение в мача Заха фиксира крайното 1:3.

По рано през деня Евертън разби Уест Бромич с 5:2, а Лийдс и Фулъм също сътвориха голово зрелище, завършило при резултат 4:3 за йоркшърци.