Възроден Ливърпул се върна към победите, Тотнъм загуби Хари Кейн

Възроден Ливърпул се върна към победите, Тотнъм загуби Хари Кейн Снимка: Getty Images

Ливърпул си спомни какво е победа във Висшата лига и записа важен успех с 3:1 като гост на Тотнъм в 20-ия кръг на Премиър лийг.

След слабото начало на 2021 г., играчите на Юрген Клоп най-сетне показаха старото си лице, и то срещу директен конкурент за челните позиции.

Тимът беше навъртял 5 поредни мача без победа в шампионата, а в последните 4 от тях даже не беше вкарвал гол. Днес обаче атомното трио в нападение отново заработи, докато критикуваният за спад във формата Трент Александър-Арнолд стана герой на мача с гол и асистенция.

Както и се очакваше, Ливърпул владееше повече топката през първата част, но контраатаките на Тотнъм бяха опасни.

При една от тях още в 3-ата минута Хюн-Мин Сон беше изведен от Хари Кейн и се разписа, но ВАР видя тънка засада при атаката и попадението не беше признато.

В последните секунди на първото полувреме Ливърпул откри с гол на Роберто Фирмино. Бразилецът беше изведен на празна врата от Садио Мане и нямаше как да сгреши.

На почивката се наложи Жозе Моуриньо да замени Хари Кейн, който беше получил контузия през първата част.

Второто полувреме започна с два светкавични гола, като първо Александър-Арнолд покачи на 2:0 с добавка.

Секунди по-късно Пиер-Емил Хьойберг върна Тотнъм в мача със страхотен удар от движение извън наказателното поле.

Ливърпул продължи да доминира и стигна до попадение на Салах, но и тук ВАР се намеси и видя игра с ръка на Фирмино при атаката, а Мартин Аткинсън разгледа ситуацията и отмени гола.

В 65-ата минута Ливърпул все пак вкара за трети път. Александър-Арнолд центрира, а вместо да изчисти, Джо Родън продължи топката за Мане, който веднага разстреля Лорис за 3:1.

Ливърпул е четвърти в класирането с 37 т., на 4 зад лидера Манчестър Сити, но и с мач повече от "гражданите".

Тотнъм пък остава на шесто място с 33 т. и мач по-малко от днешния си противник.