Влахович и рикошет изпратиха Ювентус на полуфинал

Влахович и рикошет изпратиха Ювентус на полуфинал Снимка: Getty Images

Ювентус се класира на полуфинал за Купата на Италия след трудна победа с 2:1 над Сасуоло у дома.

Макар че грандът от Торино успя да поведе рано, мачът беше решен едва две минути преди края благодарение на новото попълнение Душан Влахович.

Сърбинът отново се прояви в добра светлина (след головия си дебют преди няколко дни) и със свой удар предизвика автогола, пратил Юве към следващата фаза.

Всичко започна идеално за "бианконерите" и Пауло Дибала откри резултата с добавка само след три минути игра.

Гостите обаче заиграха силно, създадоха няколко ситуации и Хамед Траоре успя да изравни.

"Старата госпожа" се хвърли напред и започна да реди пропуск след пропуск, като превърна противниковия страж Пеголо в герой.

През втората част Уестън Маккени удари гредата, а ситуациите пред вратата на Сасуоло се редуваха, но победният гол дойде чак в 88-ата минута.

Тогава Влахович успя да пробие от левия фланг и да стреля, а имаше и късмет след рикошет в Руан Тресолди топката да излъже вратаря за 2:1.

Попадението беше записано като автогол на бранителя.

На полуфиналите Юве ще играе срещу Фиорентина, а мачът е на 20 април.