Юнайтед не успя да победи при завръщането на Роналдо

Юнайтед не успя да победи при завръщането на Роналдо Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо се завърна в игра, но Манчестър Юнайтед не успя да завърши предсезонната подготовка с победа.

"Червените дяволи" завършиха 1:1 с Райо Валекано на "Олд Трафорд" в последната контрола преди началото на сезона, който започва другата седмица.

Роналдо стартира като титуляр в схемата на Ерик тен Хаг и беше посрещнат с аплодисменти от феновете, но изкара само едно полувреме на терена, тъй като пропусна цялата подготовка и до момента изобщо не беше играл.

Всеизвестно е, че суперзвездата иска да напусне Юнайтед, но изглежда все пак ще започне сезона в отбора.

Срещу Райо Кристиано се отличи само с един пропуск в 12-тата минута, когато шутира над вратата.

Амад Диало, който смени португалеца на почивката, откри резултата в 48-ата минута, а в 57-ата Алваро Гарсия изравни.

Гостите можеха и да спечелят, но бившият нападател на Юнайтед Радамел Фалкао удари гредата.

Тимът на Тен Хаг приключва предсезонните контроли с баланс от три победи, две равенства и една загуба.

Първият мач на "червените дяволи" във Висшата лига е следващата неделя срещу Брайтън у дома.