Юнайтед продължава да побеждава и е само на 5 т. от върха

Юнайтед продължава да побеждава и е само на 5 т. от върха Снимка: Getty Images

Прекрасната форма на Манчестър Юнайтед си пролича и при победата с 3:0 над Лестър, а звездата Маркъс Рашфорд отново беше над всички с нови два гола през сезона.

Тимът на Ерик тен Хаг постигна 15-и успех в Премиър лийг за сезона и отново се доближи само на 5 т. от лидера в класирането Арсенал.

Началото на беше лесно за Юнайтед, защото Лестър започна обнадеждаващо на "Олд Трафорд" и се наложи Давид де Хеа да прави спасяване очи в очи с Харви Барнс, а после и срещу Ихеаначо.

Рашфорд обаче откри в 25-ата минута при първата по-добра атака за домакините и асистенция на Бруно Фернандеш.

В 56-ата минута Рашфорд вкара отново, като този път първо му беше свирена засада, а после ВАР потвърди, че нападателят е бил в редовна позиция.

Няколко минути по-късно Джейдън Санчо реши всичко с трети гол, а до края Юнайтед пропусна да отбележи още.

"Червените дяволи" са на трето място с 49 точки зад Сити с 52 и Арсенал с 54.

"Артилеристите" обаче са и с мач по-малко.