Ювентус отново победи и оглави класирането, ВАР спаси Милан

Ювентус отново победи и оглави класирането, ВАР спаси Милан Снимка: Getty Images

Ювентус поведе поне временно в Серия "А" след петата си поредна шампионатна победа - 2:1 в домакинството на Каляри.

"Старата госпожа" не успя да продължи серията си без допуснат гол и след общо 615 "сухи" минути позволи на гостите да отбележат чрез Алберто Досена в 75-ата минута.

Преди това обаче Юве беше повел с 2:0 с попадения на бранителите Бремер и Даниеле Ругани и те се оказаха достатъчни за победата.

След гола си Досена удари и греда, но "бианконерите" грабнаха трите точки и излязоха начело с 29 пункта.

Втори с 28 е Интер, който обаче има мач по-малко.

Третият Милан остава с 23 т., след като днес допусна грешна стъпка и завърши наравно 2:2 срещу Лече.

"Росонерите" водеха с 2:0 на почивката с голове на Оливие Жиру и Райндерс, но през втората част домакините не само изравниха, но и бяха близо до победата.

Сансоне удари греда за Лече в 89-ата минута, а в добавеното време ВАР отмени победен гол на тима, който беше дело на резервата Роберто Пиколи.

Неволите на Милан продължават, защото се натрупаха 4 мача без победа в калчото, Жиру си изкара червен картон в края срещу Лече, а контузии получиха звездата Рафаел Леао и капитанът Давиде Калабрия.