Ювентус се измъчи с човек повече, но доближи Интер преди дербито

Ювентус се измъчи с човек повече, но доближи Интер преди дербито Снимка: Getty Images

Шампионът на Италия Ювентус постигна трудна и важна победа с 3:1 над Сасуоло в Торино в 17-ия кръг на Серия "А".

Юве имаше числено предимство през цялото второ полувреме, когато паднаха всички голове, но въпреки това трябваше да се потруди доста за успеха.

В самия край на първата част Педро Обианг беше изгонен след намеса на ВАР за опасно влизане с бутоните.

При подновяването на играта Данило откри за домакините с удар от дистанция, но не след дълго Сасуоло изравни чрез Грегоар Дефрел.

До 82-ата минута Ювентус не успяваше да поведе отново, но тогава Аарън Рамзи се възползва от пас на Фработа и отблизо вкара за 2:1.

Кристиано Роналдо записа името си сред голмайсторите в 92-ата минута с изстрел по земя.

За "бианконерите" обаче има и лоши новини седмица преди дербито срещу Интер - Уестън Маккени и Пауло Дибала бяха принудително заменени и не е ясно дали ще са на разположение за гостуването в Милано.

За пръв път през този сезон играчите на Андреа Пирло успяват да направят серия от три поредни победи и вече събраха 33 т. на четвъртото място.

Лидерът Милан има 40 т., но и мач повече.