Знаменит Жиру преобърна миланското дерби, мечтата на "росонерите" е жива

Знаменит Жиру преобърна миланското дерби, мечтата на "росонерите" е жива Снимка: Getty Images

С два гола на Оливие Жиру Милан удари с 2:1 Интер в дербито на Милано и направи още по-драматична битката за титлата в Серия "А".

"Росонерите" осъществиха пълен обрат само за 4 минути през втората част и шокираха съперника, който се представяше добре и вече предвкусваше победата.

Първата част беше за Интер и символичните домакини заслужено поведоха с гол на Иван Перишич, който засече центриране от ъглов удар на Чалханоглу.

"Нерадзурите" можеха да вкарат и още голове, но преднината им остана крехка и в 75-ата минута Жиру изравни, като отклони във вратата опит за изстрел на Брахим Диас.

Малко по-късно Жиру показа невероятната си класа и след като получи в наказателното поле, финтира Де Врай и порази далечния ъгъл за 2:1.

В последните секунди Тео Ернандес извърши цинично нарушение и получи директен червен картон, но отборът му удържа победата.

Това е едва втора загуба за тима на Симоне Индзаги от началото на сезона в калчото. Милан пък постигна едва втори успех в последните 12 градски дербита.

Така в класирането Интер остава лидер с 53 т., но Милан диша във врата на шампионите с 52, макар и с мач повече от тях.

Третият Наполи е с 49 т. и също запазва шансове за титлата.