Гол с глава на Спас Делев измъкна Лудогорец

Гол с глава на Спас Делев измъкна Лудогорец Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец постигна още една трудна победа в efbet Лига и взе важни три точки след 3:1 над Хебър в Пазарджик.

Шампионите отново играха доста неубедително и се измъчиха срещу предпоследния в класирането, но поне за малко се доближиха на точка от лидера в класирането ЦСКА.

Спас Делев стана герой за своите с двата си гола, а победното му попадение беше отбелязано с глава, макар че той беше сред най-ниските на терена.

Гостите поведоха в 21-вата минута след добра атака отдясно, при която Пьотровски продължи технично с пета към голмайстора Делев.

После Кирил Десподов удари греда, но в края на полувремето Хебър изравни чрез Арсенио Валпорт.

След почивката си проличаха напрежението и липсата на идеи в играта на Лудогорец, но все пак в 69-ата минута Делев се извиси при едно центриране отляво и отбеляза за 2:1.

В края Хебър даже успя да наложи натиск и да постави съперника си под напрежение, но тъй като и вратарят им се включи напред, Игор Тиаго се разписа в 94-тата минута в опразнената врата.

Домакините остават на предпоследната позиция с 16 т.

Разградчани са на второ място с 56 пункта и са на точка зад ЦСКА преди "червените" да изиграят своя мач от кръга срещу Спартак Варна.