Локо поведе в класирането, вратар спря Левски на "Лаута"

Локо поведе в класирането, вратар спря Левски на "Лаута" Снимка: Startphoto.bg

Локомотив Пловдив победи Левски с 2:1 на "Лаута" и излезе на първо място в efbet Лига.

Двата тима изиграха динамичен мач, в който пропуските на гостите и добрите намеси на Динко Хуркаш на вратата на "черно-белите" се оказаха решаващи.

Стражът направи цели осем спасявания, докато Локомотив вкара два гола с два точни удара и грабна трите точки.

Домакините откриха още в 8-ата минута, когато Джовани беше оставен да финтира Галчев, да си нагласи топката и да порази вратата.

Левски заигра много силно и набързо създаде 4 сериозни положения при които Динко Хоркаш се прояви страхотно на вратата на Локо.

После пък Пламен Андреев за малко щеше да пусне унизителен втори гол, но центрирането на Евандро срещна гредата.

В 32-рата минута Левски все пак изравни чрез Рикардиньо след класна контра на "сините".

Още в 40-ата обаче Локомотив отново водеше, като този път Георги Минчев завърши от чиста позиция контраатаката на пловдивчани.

През второто полувреме Уелтън и Рикардиньо направиха нови пропуски за Левски.

В таблицата Локо е начело с 10 т., колкото има и вторият Черно море.