ЦСКА надви 48-ците след ВАР дузпа и драма с два обрата и шест гола

ЦСКА надви 48-ците след ВАР дузпа и драма с два обрата и шест гола Снимка: БГНЕС

ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 3:2 в страхотен мач на стадион "Васил Левски", в който видяхме два обрата, две дузпи и два червени картона.

Резултатът бе открит в 29-ата минута от Йоан Баи. Греъм Кери открадна една топка в близост до наказателното поле на 1948, пусна я вдясно към Баи, който с едно движение я пое, а с второто матира Наумов с хубав удар по диагонала.

През втората част паднаха още цели четири гола. Символичните домакини от 1948 обърнаха резултата в своя полза в рамките на десет минути, благодарение на два гола от появилия се на почивката Ивайло Чочев.

Бившият футболист на ЦСКА София изравни в 47-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер, а секунди по-късно изведе 48-ците напред в резултата с точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение именно срещу него.

ЦСКА 1948 причини доста проблеми на противника си с центрирания от корнер, докато "армейците" разчитаха на по-масирани атаки. Баи имаше още няколко шанса за гол, но прекрасните изяви на Даниел Наумов задържаха тима му в мача.

В 72-рата минута дори вратарят капитулира. След удар от около 25 метра на Амос Юга топката мина през ръцете на Наумов и влетя в мрежата му, което даде тон за втория обрат в срещата.

Пет минути преди края на редовното време ЦСКА също получи шанс да изпълнява дузпа. С помощта на ВАР реферът Железов посочи бялата точка за игра с ръка на Лазар Марин, който получи втори жълт картон и бе изгонен. Юрген Матай се нагърби с изпълнението на наказателния удар и не сбърка, пращайки топката под плонжа на Наумов за 3:2 за "червените".

В самия край на срещата Жорди Кайседо оформи крайното 4:2. Играчите на 1948 се бяха хвърлили да търсят изравнителен гол, оставайки напълно оголени отзад. Кайседо пое топката на халфовата линия, преодоля шпагата на излезлия извън наказателното си поле Наумов и прати кълбото в опразнената мрежа.

Така ЦСКА успя да се съвземе от катастрофата срещу Лудогорец за Суперкупата и нулевото равенство срещу Лиепая и започна първенството с изключително сладка победа срещу другото ЦСКА.

Двубоят ще се запомни още и с общо деветте жълти картона, които Железов показа, два от които се превърнаха в червен за Марин. Към тях можем да добавим и двата жълти, които получи Пенев.