Ювентус пребит и изхвърлен от Купата на Италия!

Юве излезе в силен състав, а Кристиано Роналдо изигра цял мач, но това не помогна Снимка: Getty Images

Аталанта шокиращо изхвърли Ювентус от Купата на Италия с категорично 3:0 в Бергамо.

"Бианконерите" неизменно печелеха трофея през последните четири години, но този път отпадат още на 1/4-финал.

Тимоти Кастане откри за домакините в 37-ата минута след загубена топка от Жоао Кансело, а само две минути по-късно Дуван Сапата направи 2:0.

В 86-ата минута отново Сапата реши всичко с трети гол при нова груба грешка в защитата на Ювентус, а лоша новина за Юве е и контузията на Джорджо Киелини, който беше принудително сменен през първата част.

Съперник на Аталанта на полуфинала ще бъде отборът на Фиорентина, който от своя страна постигна гръмко 7:1 над Рома в тази фаза от турнира.