Ливърпул громи с петица, нова грешка на Тотнъм

Ливърпул се развихри срещу Брайтън и можеше да вкара и още голове, макар че слабостите в защита също проличаха за пореден път Снимка: Getty Images

Ливърпул разби Брайтън като гост с 5:1 и се изкачи до четвъртото място във Висшата лига.

Отборът на Юрген Клоп дръпна с два бързи гола през първото полувреме на Емре Джан и Роберто Фирмино между 30-ата и 32-ата минута.

В началото на втората част Брайтън направи пропуски, а Фирмино вкара втория си гол в мача и Ливърпул поведе с 3:0. Само две минути по-късно съдията си измисли дузпа за Брайтън за несъществуващо нарушение на Емре Джан и Глен Мъри върна един гол от бялата точка.

Три минути преди края Филипе Коутиньо направи 4:1 от пряк свободен удар, изпълнен по земя под стената, а малко след това Дънк си вкара автогол, отклонявайки удар на Коутиньо и така се стигна до крайното 5:1.

По същото време Тотнъм отново не успя да стигне до трите точки и записа 1:1 в гостуването на Уотфорд.

В 13-ата минута Кабаселе изведе домакините напред с глава след корнер, а в 25-ата минута Хюн Мин-Сон засече подаване по земя на Ериксен за 1:1.

В 52-ата минута Давинсон Санчес получи директен червен картон за удар в лицето срещу Ричарлисон и "шпорите" доиграха с човек по-малко. Така те не успяха да стигнат до победата и нямат успех вече четири поредни мача в Премиършип.