Барса се върна към победите, но отново загуби Меси

Началото беше силно за Барселона и Гризман бързо откри резултата, но без Меси проблемите в играта пак започнаха да си личат Снимка: Getty Images

Барселона се върна към победите с домакински успех с 2:1 над Виляреал в междинния шести кръг на Ла Лига.

Така каталунците взеха глътка въздух след изненадващата загуба от Гранада през уикенда, но за тях отново имаше много лоша новина.

Наскоро завърналият се в игра Лионел Меси беше сменен принудително. Той получи удар в бедрото през първата част, успя да доиграе полувремето, но на почивката отстъпи мястото си на Усман Дембеле.

Французинът на свой ред се завърна след над месец извън терените заради травма.

Иначе Барса отбеляза своите голове още в началото. В 6-ата минута при центриране на Меси от ъглов удар Антоан Гризман отбеляза майсторски с глава от малък ъгъл.

В 15-ата минута Артур удвои с чудесен удар отдалеч. Домакините свалиха темпото и Санти Касорла върна Виляреал в мача в края на полувремето също след далечен удар и недобра намеса на Тер Щеген.

През втората част и двата тима имаха положения, но до нов гол не се стигна и Барселона взе трите точки, с които се върна в топ 4 на класирането.