Безпощаден Реал наказа Барса в Ел Класико и се откъсна на върха

Безпощаден Реал наказа Барса в Ел Класико и се откъсна на върха Снимка: Getty Images

Реал Мадрид удари Барселона с 3:1 на "Сантяго Бернабеу" в първото Ел Класико за този сезон.

Шампионът на Испания показа убийствена ефективност и натрупа преднина от два гола още преди почивката, а тя се оказа достатъчна, въпреки късния щурм на каталунците.

В 12-тата минута домакините изправиха стадиона на крака с гол на обичайния заподозрян Карим Бензема.

Тони Кроос се пребори за една топка в центъра и пусна в коридор към Винисиус, който проби и стреля, а Тер Щеген спаси.

Кълбото стигна до Бензема, който шутира през краката на Сержи Роберто за 1:0.

В 35-ата минута Реал стигна до втори гол след много добре насочен удар на Феде Валверде от дъгата на наказателното поле.

Барселона натисна, но атаките на тима не бяха достатъчно остри, а "кралете" се защитаваха организирано.

През втората част гол на Бензема не беше признат заради засада, а атаките на Барселона не се получаваха.

Шави опита да промени хода на двубоя с няколко смени и те дадоха резултат, но твърде късно.

Преди това се стигна до най-спорния момент в мача - Барса поиска дузпа за нарушение на Карвахал срещу Левандовски, но такава не беше отсъдена. ВАР също направи справка на положението и потвърди решението на главния съдия.

В 83-тата минута Ансу Фати центрира отляво, Левандовски отклони топката и Феран Торес засече отблизо за 1:2.

Натискът на гостите продължи и малко по-късно самият Фати беше на сантиметри от гола след акробатичен удар.

В добавеното време се стигна до дузпа за Реал след намеса на ВАР. Тогава Ерик Гарсия настъпи Родриго и това беше достатъчно за рефера, за да отсъди нарушението.

Самият Родриго застана зад топката и оформи крайния резултат.

Така Реал си спечели преднина от 3 т. над днешния си съперник на първото място в класирането.

Барселона пък отчита още един неприятен резултат, след като почти сигурно ще отпадне от Шампионската лига още в груповата фаза.