Дерби ли? Ливърпул отново разпарчетоса Юнайтед

Дерби ли? Ливърпул отново разпарчетоса Юнайтед Снимка: Getty Images

Ливърпул разби с 4:0 Манчестър Юнайтед в историческия сблъсък на английския футбол, който все по-трудно минава за дерби, предвид състоянието на двата отбора в момента.

На "Анфийлд" домакините не дадоха никакъв шанс на обезверения съперник и поне временно излязоха на първо място в класирането.

Това е втори разгром на "мърсисайдци" над Юнайтед този сезон след гръмкото 5:0 в миналата им среща на "Олд Трафорд".

Този път още в 4-тата минута Луис Диас откри отблизо след мълниеносна атака и асистенция на Мохамед Салах отдясно.

Скоро Пол Погба се контузи и трябваше да напусне принудително а това съвсем осакати състава на Юнайтед, който беше без голмайстора Кристиано Роналдо.

Ливърпул имаше тотален контрол над двубоя и в 22-рата минута Салах вкара за 2:0 след страхотен пас на Садио Мане зад защитата.

По-късно гол на Луис Диас не беше признат заради явна засада, а Юнайтед не можеше да организира каквато и да е атака.

През втората част гостите започнаха малко по-позитивно и стигнаха до чисто положение, когато Рашфорд излезе сам срещу Алисон, а вратарят направи двойно спасяване.

Няколко минути по-късно Садио Мане сложи край на интригата с гол за 3:0.

Остана време за Салах да се разпише още веднъж, а това бяха първи голове за египтянина след дълга голова суша.

Той закръгли попаденията си за сезона на 30, а в двата мача с Юнайтед се разписа общо пет пъти.

Ливърпул вече е начело в таблицата със 76 т. пред Манчестър Сити със 74 и мач по-малко.

Юнайтед остава шести с 54 т. и изпусна поредния си шанс да се доближи до топ 4.