Фамозен Винисиус взриви "Бернабеу" с уникален победен гол (видео)

Фамозен Винисиус взриви "Бернабеу" с уникален победен гол (видео) Снимка: Getty Images

Реал Мадрид постигна още една важна победа, за да се утвърди на върха в испанското първенство - 2:1 над един от основните конкуренти Севиля на "Бернабеу".

Успеха донесоха двамата най-важни играчи на "белите" този сезон, Карим Бензема и Винисиус Жуниор, а Реал трябваше да прави пълен обрат срещу тима на Джулен Лопетеги.

Рафа Мир откри за Севиля с глава след ъглов удар в 12-тата минута.

20 минути по-късно Бензема изравни с добавка след страховит изстрел отдалеч на Милитао, отбил се в гредата след неуверена намеса на Боно.

През втората част нов гол не падаше и положенията бяха по-малко.

Мачът вървеше към равенство, но в 87-ата минута Винисиус избухна с рейд през защитата и бомбен шут в далечния ъгъл, при който Боно нямаше шанс - 2:1.

Така Реал води в таблицата с 33 т. пред Атлетико Мадрид и Реал Сосиедад с по 29.

Севиля остава на четвъртото място с 28 точки.