Инфарктна победа и Ливърпул оглави Премиършип!

Ливърпул излезе начело във Висшата лига, след като стигна до инфарктен успех с 1:0 при гостуването си на Уулвърхемптън в двубой от 15-ия кръг на английския елит.

След победата на "Молиню" мърсисайдци са с точка пред Челси, който по-рано в събота загуби визитата си на Уест Хем. Героят за "червените" се казваше Дивок Ориги.

Ливърпул създаде много положения, но гол така и не падаше. Жота направи страхотен пропуск срещу бившия си тим след четвърт час през второто полувреме.

Течеше 4-тата минута на добавеното време, когато Ориги получи подаване от Мохамед Салах в наказателното поле на домакините и с премерен удар донесе трите точки на "червените".

Освен Жота, Салах и Мане също пропуснаха да решат двубоя по-рано.