Лео Меси прати Интер на четвъртфинал след нов рецитал

Суперзвездата на световния футбол Лионел Меси вече има седем гола в четири мача за Интер Маями, след като се разписа на два пъти срещу Далас. Тимът от Флорида спечели след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши със зрелищно 4:4.

Меси откри още в 6-ата минута на гостуването в Тексас след асистенция на Жорди Алба.

Далас обаче овладя инициативата и вкара три гола до 63-тата минута за 3:1. Факундо Киньон изравни, Бърнард Камунго даде аванс на домакините, а попадението на Алан Веласко го направи солиден. Но Бен Кремачи намали в 65-ата след нова асистенция на Алба.

В 68-ата Робърт Тейлър си вкара автогол и Далас поведе с 4:2, докосвайки победата. Но се намеси Меси.

В 80-ата минута Лео завъртя пряк свободен в опасна зона пред вратаря и Марко Фарфан заби топката в собствената си врата за 4:3. Пет минути преди края номер 10 фамозно изравни от нов пряк свободен, пратен под гредата. 4:4!

При дузпите аржевтинският капитан вкара първата за Интер, Бускетс също бе точен, а гостите записаха пет от пет.