Лудогорец запазва лидерската позиция след обрат срещу Берое

Лудогорец запазва лидерската позиция след обрат срещу Берое Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец обърна Берое в Разград и спечели важна победа, която ще остави отбора лидер и след този кръг в efbet Лига.

Шампионите победиха с 2:1, а голът за успеха беше дело на Спас Делев с глава през втората част.

Така опитният нападател вкара още едно ценно попадение за разградчани през този сезон.

В 41-вата минута Берое изненадващо откри с хубаво изпълнение на Ромарио Мойс, който отправи страхотен удар от малък ъгъл.

Почти веднага след това Ивайло Стоянов отсъди дузпа за Лудогорец, но тя беше отменена заради засада на Кирил Десподов.

Все пак шампионите успяха да изравнят още преди почивката, след като Франко Русо се разписа с глава.

Беройци удържаха равенството до 74-тата минута, когато Спас Делев направи обрата пълен.

После Серджио Падт направи добро спасяване и трите точки бяха осигурени.

"Орлите" вече водят с 4 т. пред втория ЦСКА-София, а "червените" ще изиграят своя мач от кръга утре като гости на Хебър.