Неочакван герой спаси Барселона от нова издънка

Неочакван герой спаси Барселона от нова издънка Снимка: Getty Images

Барселона изигра поредния си слаб мач, от който обаче каталунците успяха да излязат сухи и с пълния комплект от три точки.

Тимът на Шави стигна до много труден успех с 3:2 в двубой от последния кръг от Ла Лига за 2023 г. при домакинството си на последния Алмерия, в който гостите на два пъти изравняваха резултата.

В изненадващ герой за домакините се превърна капитанът Сержи Роберто, който донесе победата, отбелязвайки два гола.

Рафиня даде аванс на домакините в 33-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Алмерия, но малко преди почивката Лео Баптистао изравни. Първо, попадението му бе отменено за засада, но след намесата на ВАР се видя, че Араухо покрива положението.

След точно час игра Сержи Роберто отново даде аванс на Барса, засичайки с глава центриране на Рафиня от корнер.

Авансът на каталунците се задържа само 11 минути. Едгар Гонсалес вкара за 2:2, възползвайки се от сериозна грешка в защитата на Барса. Стражът Иняки Пеня излезе неразчетено, сблъсъка се с Араухо за високата топка и я изпусна. Тя попадна в краката на Гонсалес, който я прати в опразнената мрежа.

Сержи Роберто донесе успеха за Барса в 83-тата минута. Малко преди това Гюндоган пропусна от около метър да уцели вратата, а в последните минути Алмерия можеше за трети път да изравни.

Опашкарят можеше да си тръгне с точка от "Олимпийския стадион", но Пеня се реваншира за грешката си и с прекрасен плонж извади удара с глава на Идрис Обаба.

Сержи Роберто пък имаше шанс и да оформи хеттрика си, но при една контра в последните секунди негов удар срещна гредата.

Победата бе първа за Барселона в последните три кръга на Ла Лига. Каталунците временно изпревариха Атлетико Мадрид на третата позиция с 38 точки, на шест зад лидера Жирона.

Алмерия остава на дъното със само пет спечелени точки.