Рекорден гол на Кейн сломи Сити и поднесе голям подарък на Арсенал

Рекорден гол на Кейн сломи Сити и поднесе голям подарък на Арсенал Снимка: Getty Images

Тотнъм сломи шампиона Манчестър Сити и победи с 1:0 в домакинството си от 21-вия кръг на Висшата лига.

Рекорден гол на обичайния заподозрян Хари Кейн осигури трите точки за тима на Антонио Конте и същевременно поднесе голям подарък на градския съперник Арсенал.

Сити пропусна възможността да се доближи до лидера в класирането, който вчера загуби срещу Евертън, и така разликата между двата тима остава 5 т.

Днес "шпорите" бяха подготвени за двубой, в който няма да разполагат с топката в дълги периоди от време и успяваха да организират опасни контраатаки, докато Сити трудно създаваше положения.

В 15-ата минута се стигна до попадението след открадната топка от Пиер-Емил Хьойберг, който пресече един пас пред пеналта и намери Хари Кейн, а голмайсторът порази вратата.

Попадението беше историческо за звездата, защото с него Кейн стана голмайстор №1 в историята на Спърс с 267 гола. Това е и гол №200 за нападателя в Премиър лийг.

Към края на полувремето Сити натисна, а Рияд Марез беше много близо до изравняване, но удари гредата.

През втората част Гуардиола пусна в игра Кевин Де Бройне, но и той не успя да помогне на тима си. Мачът стана двуостър и Хари Кейн пропусна идеално положение да направи 2:0 в 70-ата минута, когато беше спрян от Едерсон.

После вратарят спаси и удар на Хюн-Мин Сон.

Три минути преди края Кристиан Ромеро беше изгонен с втори жълт картон, но и с човек повече Сити не успя да стигне поне до точката.

Тотнъм се доближи само на точка от топ 4 и вече има 39 пункта срещу 40 на Нюкасъл. "Свраките" обаче са с мач по-малко.

Сити пък остава с 45 т. и с мач повече от Арсенал, който води в таблицата с 50 т.