С красиви попадения Италия взе важна победа по пътя към Евро 2024

С красиви попадения Италия взе важна победа по пътя към Евро 2024 Снимка: Getty Images

Италия направи важна крачка към Евро 2024. "Адзурите" победиха последния в групата Малта с 4:0 в Бари.

Джакомо Бонавентура и Доменико Берарди дадоха аванс на домакините с красиви попадения през първата част. И двата гола бяха много подобни, отбелязани с диагонални удари от границата на наказателното поле.

С втория си гол в мача Берарди покачи резултата на 3:0 средата на втората част, а крайното 4:0 оформи резервата Давиде Фратези в добавеното време с нов удар от границата на пеналта.

С успеха Италия измести Украйна от втората позиция. Двата отбора имат по 10 точки, но тимът на Лучано Спалети е с по-добри показатели, а има да играе и мач повече.

Лидер в групата е Англия с 13, която също е с мач по-малко от украинците.

До края на квалификациите действащият европейски шампион и "трите лъва" имат да изиграят по още две срещи, а Украйна - само една, и то директен двубой с "адзурите" в последния кръг.