Салах срещу Мане във финала за Купата на Африка

Салах срещу Мане във финала за Купата на Африка Снимка: Getty Images

Египет се класира за финала в Купата на африканските нации след победа с дузпи над домакина Камерун във втория полуфинал от надпреварата.

Редовното време и продълженията завършиха при нулево равенство, а при 11-метровите удари камерунците се провалиха тотално и изпуснаха цели три пъти.

"Фараоните" пък бяха безгрешни от бялата точка и се разписаха и при трите си опита, за да се наложат с 3:1.

Изобщо не се стигна до изпълнение от звездата на Египет Мохамед Салах, тъй като трите поредни пропуска на Камерун сложиха ранен край на дузпите.

Иначе през първата част Камерун игра по-силно, но удари греда.

Египет започна по-добре втората част, далечен удар обаче донесе втора греда на сметката на домакините в турнира.

Мохамед Салах не успя да оползотвори две изгодни ситуации след почивката, а в продълженията двата тима ставаха все по-предпазливи.

При безобидна ситуация селекционерът на "фараоните" Карлош Кейрош получи червен картон и няма да може да води отбора си във финала.

Отново Египет беше близо до гола секунди преди да се стигне до дузпите, но никой не успя да засече остро центриране отдясно.

Във финала в неделя египтяните ще се изправят срещу Сенегал.

Така двете звезди на Ливърпул Мохамед Салах и Садио Мане ще излязат в директен сблъсък за трофея.