Шедьовър от неочакван герой донесе трите точки на Манчестър Юнайтед

Шедьовър от неочакван герой донесе трите точки на Манчестър Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се затрудни и срещу последния във Висшата лига Шефилд Юнайтед, но все пак грабна победа с 2:1 в гостуването си от деветия кръг.

Необходим беше красив гол на Диого Далот от разстояние, за да вземат "червените дяволи" трите точки. Те можеха да си направят двубоя доста по-лесен, ако бяха по-прецизни в ситуациите пред вратата на съперника.

Иначе Шефилд започна много агресивно и затрудни гостите в първите минути.

На няколко пъти се създаде напрежение пред Анде Онана, но все пак Манчестър Юнайтед поведе в 28-ата минута, когато Скот Мактоминей отново се превърна в жокер за тима.

Минути по-късно шотландецът стана и грешник, когато топката срещна разперената му ръка при едно центриране и Шефилд получи дузпа.

Оли Макбърни изравни от бялата точка с добър удар, макар че Онана хвана ъгъла му.

През втората част Манчестър Юнайтед направи поредица от пропуски чрез Расмус Хойлунд, Маркъс Рашфорд и Бруно Фернандеш.

Софиан Амрабат пък нацели гредата с удар отдалеч.

В 77-ата минута Диого Далот получи пред дъгата на наказателното поле и с майсторски фалцов удар изненада Фодерингам за 2:1.

Домакините продължават да чакат първата си победа след завръщането в елита, докато манчестърци стигнаха до осмото място в таблицата с 15 т.